x

*

x

Введіть контактні дані

x

Задати питання

X

X

Зареєструйтеся або Увійдіть

Повернутися назад

Інструкція по відновленню пароля буде вислано Вам на Вашу пошту.

x

Ми здійснюємо доставку по всьому світу

Замбія
Кенія
Кабо верде
Угорщина
Словаччина
Йорданія
Ліван
Пакистан
Китай
Туркменістан
Греція
Македонія
Румунія
Данія
Норвегія
Австралія
Болівія
Словенія
Алжир
ОАE
Велика Британія
Іран
Молдова
Непал
Азербайджан
Вірменія
Грузія
Латвія
Литва
Узбекистан
Таджикистан
Киргизстан
Німеччина
Бельгія
Польща
Болгарія
Таїланд
Корея
Єгипет
Туреччина
Афганістан
Індія
Італія
Казахстан
Білорусь
Росія
США

Зв'яжіться з нами для обговорення свого проекту

d

залізна
форма якості

Головна » Статті » Обладнання » Класифікація верстатів фрезерної групи

Класифікація верстатів фрезерної групи

12.07.2016

Классификация станков фрезерной группы

Прийнята єдина система класифікації і умовних позначень для верстатів вітчизняного виробництва, заснована на присвоєння кожному станку особливого шифру (номера):

  • перша цифра означає групу верстата (токарна, сверлильная, фрезерна і т.д.),
  • друга – його тип,
  • третя (іноді і четверта) характеризує розмір верстата.

У ряді випадків між першою і другою цифрами вводиться прописна буква російського алфавіту, що вказує на те, що верстат поліпшений або модифікований. Іноді прописна буква ставиться в кінці шифру, що вказує на ту чи іншу область застосування даної модифікації (наприклад, П - підвищеної точності; ПБ - підвищеної точності, швидкохідний; Ш - широкоуніверсальний; Ф - з програмним управлінням і т.д.).

Фрезерні верстати в прийнятій класифікації складають шосту групу, тому позначення (шифр) будь-якого фрезерного верстата починається з цифри 6.

Верстати фрезерної групи діляться на наступні типи:

  • 1 - консольні вертикально-фрезерні;
  • 2 - фрезерні верстати безперервної дії;
  • 3 - вільна група;
  • 4 - копіювально і фрезерні верстати;
  • 5 - вертикальні беськонсольниє;
  • 6 - поздовжньо фрезерні,
  • 7 - консольні широкоуниверсальні,
  • 8 - горизонтальні консольні,
  • 9 - різні.

Так, наприклад, цифрами 612 позначається консольний вертикально-фрезерний верстат 2-го номера.

Позначення 6М82Г характеризує нову (М) модель консольного горизонтально-фрезерного верстата 2-го номера, відмінну від попередньої моделі-6Н82.

Нижче наводиться більш детальна класифікація верстатів фрезерної групи.

1. Верстати консольно-фрезерні:

    горизонтально-фрезерні (з неповоротним столом);
    горизонтально- фрезерні з поворотним столом (універсальні);
    вертикально-фрезерні;
    широкоуниверсальні.

2. Верстати вертикально-фрезерні з хрестовим столом (беськонсольниє).

3. Верстати поздовжньо-фрезерні:

    одностоєчні;
    двостоякові.

4. Верстати фрезерні

    безперервної дії;
    карусельно-фрезерні;
    барабанно-фрезерні.

5. Верстати копіювально-фрезерні.

6. Верстати різьбо-фрезерні.

7. Верстати шпоночно-фрезерні.

8. торцефрезерному верстати.

9. Верстати фрезерні спеціалізовані.

Консольно-фрезерні верстати

Консольно-фрезерні верстати найбільш поширені. Стіл консольно-фрезерних верстатів з санчатами розташований на консолі і переміщається в трьох напрямках: поздовжньому, поперечному і вертикальному.

Консольно-фрезерні верстати діляться на горизонтально-фрезерні (з неповоротним столом), універсально-фрезерні (з поворотним столом) і вертикально-фрезерні. На базі вертикально-фрезерних верстатів випускають копіювально-фрезерні верстати, верстати з програмним управлінням і ін.

Обробляти заготовки на консольно-фрезерних верстатах можна циліндричними, торцевими, кінцевими, дисковими, кутовими, фасонними та іншими фрезами. У табл.1 наведені значення основного параметра-ширини столу в залежності від розміру (номера) верстата.

Ширина столу в залежності від номера верстата

№ станка - - 0 1 2 3 4
Ширина стола 125 160 200 250 320 400 500

Консольно-фрезерні верстати малих розмірів з шириною столу 125 * 160 мм

Ці верстати призначені для обробки заготовок невеликих розмірів, головним чином з кольорових металів і сплавів, пластмас і для чистого фрезерування заготовок із сталі і чавуну. Автоматизовані верстати дозволяють вести обробку по заданому циклу.

Консольно-фрезерні верстати № 0 з шириною столу 200 мм

Верстати призначені для фрезерування заготовок невеликих розмірів зі сталі, чавуну, кольорових металів і сплавів, пластмас. Їх виготовляють на Вільнюському верстатобудівному заводі «Жальгіріс» в трьох основних варіантах: горизонтальні моделі 6М80Г, універсальні моделі 6М80 і вертикальні моделі 6М10. на базі цих моделей завод випускає широкоуниверсальні (моделі 6П80Ш), копіювальні (моделі 6П10К) і операційні автоматизовані верстати.

Консольно-фрезерні верстати № 1 з шириною столу 250 мм

Такі верстати виготовляють на Дмитрівському заводі фрезерних верстатів (ДЗФВ). Завод випускає верстати наступних моделей: 6Н81Г- горизонтально-фрезерний, 6Н81- універсально-фрезерний, 6Н11- вертикально-фрезерний, копіювально-фрезерний 6Н11К і верстати з програмним управлінням 6Н11Пр.

Консольно-фрезерні верстати № 2 з шириною столу 320 мм

Такі верстати виготовляють на Горьківському заводі фрезерних верстатів (ГЗФС). Завод випускає верстати наступних моделей: 6М82Г- горизонтально-фрезерний, 6М82- універсально-фрезерний, 6М82ГБ- горизонтально-фрезерний швидкохідний, 6М82Ш- широкоуніверсальний фрезерний верстат, 6М12П- вертикально-фрезерний, 6М12ПБ- вертикально-фрезерний швидкохідний верстат і 6М12К- копіювально-фрезерний . Завод провів модернізацію раніше випускалися консольно-фрезерних верстатів серії Н. Верстати серії М відрізняються від верстатів серії Н більш високою точністю, жорсткістю і вібростійкою. Вони дозволяють краще використовувати ріжучі властивості твердосплавних фрез. У цих верстатах здійснена широка уніфікація окремих деталей і вузлів.

Верстати моделей 6М82Г, 6М82 та 6М82ГБ призначені для виконання різноманітних фрезерних робіт циліндричними дисковими, торцевими, кінцевими і фасонними фрезами в умовах одиничного і серійного виробництва. На універсально-фрезерному верстаті 6М82, що має поворотний стіл, за допомогою ділильної головки можна фрезерувати гвинтові канавки.

На швидкохідних верстатах 6М82ГБ і 6М12ПБ можна обробляти деталі з кольорових металів і сплавів, пластмас та інших матеріалів при підвищених швидкостях різання. Широкоуніверсальний фрезерний верстат моделі 6М82Ш призначений для виконання різних фрезерних, свердлильних і нескладних розточувальних робіт, головним чином в умовах одиничного виробництва (в експериментальних, інструментальних і ремонтних цехах).

Змонтована на висувному контурі поворотна шпиндельная головка дозволяє проводити обробку деталей, габаритні розміри яких перевищують розміри столу.

Верстати моделей 6М12П і 6М12ПБ призначені для фрезерування різних деталей торцевими фрезами, фрезерними головками, кінцевими і іншими фрезами.

У всіх описуваних верстатів рух столу в напрямку поздовжньої подачі автоматизовано і може здійснюватися як вручну, так і по напівавтоматичному циклам роботи. В умовах виробництва такі верстати можуть бути використані для виконання операційних робіт.

Для зручності управління і скорочення витрат допоміжного часу крім автоматизації циклу обробки на верстатах серії М Горьковського заводу фрезерних верстатів передбачено: дубльоване (спереду і з лівого боку верстата) зміна чисел оборотів шпинделя і подач столу однорукояточний вибірковими механізмами, що дозволяють встановити необхідне число обертів або подачу поворотом лімба без проходження ступенів; управління автоматичними рухами столу від рукояток, напрямок повороту яких збігається з напрямком переміщення столу; пуск, зупинка шпинделя і включення швидких переміщень за допомогою кнопок; гальмування шпинделя постійним струмом; наявність швидких переміщень столу в подовжньому, поперечному і вертикальному напрямках.

Поздовжньо-фрезерні верстати

Стіл поздовжньо-фрезерних верстатів розташований на нерухомій станині і має лише одне поздовжнє переміщення (повільне при робочій подачі і швидке при інших рухах).

Ці верстати призначені для обробки заготовок корпусних та великогабаритних деталей з чавуну, сталі, кольорових металів і сплавів в умовах одиничного і серійного виробництва.

Фрезерування заготовок на цих верстатах проводиться головним чином торцевими твердосплавними головками, а також циліндричними, кінцевими і іншими фрезами. Висока жорсткість і потужність поздовжньо-фрезерних верстатів дозволяє обробляти заготовки з великими перетинами зрізу. Ці верстати виготовляють з шириною столу від 320 до 5000 мм, розмірний ряд прийнятий зі знаменником геометричної прогресії дорівнює 1,26.

Поздовжньо-фрезерні верстати діляться на одностоєчні і двостоякові і мають кілька фрезерних шпинделів. Всі сучасні поздовжньо-фрезерні верстати відрізняються зручністю в обробці.

Конструктивні особливості консольно-фрезерних верстатів серії «Р»

Консольно-фрезерні верстати моделей 6Р82, 6Р82Г, 6Р12, 6Р12Б, є більш досконалими моделями в порівнянні з верстатами моделей 6М82, 6М82Г, 6М12, 6М12П, 6М12ПБ. Нові моделі мають високу жорсткість і вібростійкою, що в сою чергу підвищує стійкість різального інструменту і продуктивність праці. Конструкція затиску пінолі перероблена і забезпечує надійне кріплення і оберігає піноль від осьового переміщення, забезпечуючи стабільність осі шпинделя. Підвищено надійність роботи електрообладнання верстатів за рахунок розміщення апаратури в ізольованих електронішах і удосконалення розводки електропроводів в верстаті. У нових моделях мастило напрямних консолі і вузла «стіл-санчата» здійснюється від плунжерного насоса централізовано.

Завдяки ефективній мастилі підвищується довговічність роботи цих вузлів, забезпечується більш тривале збереження початкової точності верстата і скорочується час на його обслуговування. В опорах ходового гвинта застосовані шарикопідшипники замість швидко зношуються чавунних втулок, покращена змащення підшипників. Запроваджено захисний щиток на торці столу для запобігання від стружки при переміщенні столу в крайнє ліве положення.

Технологічні можливості верстатів серії «Р» розширені за рахунок збільшення на 100 мм поздовжнього ходу столу. Для більш точного встановлення столу в задане положення застосовано нове кріплення лимбов. Верстати серії «Р» мають досконалі форми, що відповідають сучасним вимогам технологічної естетики.

Вертикально-фрезерні верстати з хрестовим столом (беськонсольниє)

У вертикальних беськонсольниє фрезерних верстатів хрестової стіл розташований на нерухомій станині і може переміщатися в поздовжньому і поперечному напрямках. На цих верстатах можна обробляти великі і важкі заготовки в умовах одиничного і серійного виробництва. Фрезерування проводитися головним чином торцевими головками, а також торцовими, циліндричними і фасонними фрезами.

Ульяновський завод важких верстатів випускає наступні моделі беськонсольниє верстатів: 654, 656 і 659 з шириною столу 630, 800 і 1000 мм. На базі цих моделей є ряд модифікацій: з комбінованим (вбудованим круглим) столом і з поворотною шпиндельної головкою.

Підвищена потужність і жорсткість, а також високі числа оборотів шпинделя дозволяють виробляти на цих верстатах швидкісне фрезерування торцевими головками з пластиками твердих сплавів.

Вертикально-фрезерні верстати з хрестовим столом і копіювальним пристроєм

Верстати моделей 6М42К і 6М42 Львівського заводу фрезерних верстатів з гідравлічною системою копіювання і розмірами столу 320 * 1250 мм призначені для контурного і об'ємного копіювання. На базі верстата моделі 654 Ульяновський завод важких верстатів випускає вертикально-фрезерний верстат з хрестовим столом і копіювальним пристроєм моделі 6М54 для контурного і об'ємного фрезерування (розміри столу 630 * 1600 мм).

Копіювально-фрезерні верстати для контурного і об'ємного копіювання з горизонтальним шпинделем

До верстатів з горизонтальним розташуванням шпинделя і нерухомою стійкою відносяться верстат моделі 6440 Львівського заводу фрезерних верстатів з контактною системою управління (розміри столу 500 * 1000 мм) і верстат моделі 6441Б Ленінградського верстатобудівного заводу ім. Я.М. Свердлова з індуктивної системою управління (розміри столу 630 * 1250 мм).

Верстати призначені для контурного і об'ємного копіювання. Про станини верстата в поздовжньому напрямку переміщається стіл, на якому встановлені косинці для кріплення заготовки і копіра. По вертикальних напрямних колонки верстата переміщається поперечина, по якій рухається фрезерна головка. На корпусі шпиндельної бабки встановлений копіювальний датчик верстата.

Ленінградський верстатобудівний завод ім. Я.М. Свердлова випускає кілька моделей копіювально-фрезерних верстатів з горизонтальним шпинделем і рухомий стійкою для обробки великогабаритних деталей.

Відділ продажу обладнання і формуючого оснащення для макаронної промисловості

Оксана Хохитва

Оксана Хохитва

Провідний спеціаліст
ЗЕД

+380 (57) 719 62 05
+380 (68) 348 78 16

+380 (57) 719 62 05

marketing@imperija.com

empire_of_metals

Ольга Островська

Ольга Островська 

Провідний спеціаліст відділу продажів

+380 (57) 719 62 04
+380 (68) 348 78 05

+380 (66) 372 18 40

+ 380 (57) 719 62 04 

pasta@imperija.com

pasta-imperija

 

Тетяна Попова

Тетяна Попова

Провідний спеціаліст відділу продажів

+380 (57) 719 62 04
+380 (68) 348 78 04 

+380 (57) 719 62 04

sweets-imperija

замовити

Зворотний дзвінок